Wydarzenie

WYDA
RZENIE

sobota

11.03.23

10:00 - 14:00
Teatr Powszechny, im. Zygmunta Hübnera, ul. Jana Zamoyskiego 20
Warsztaty

Wyraź się przez komiks! Dwudniowe warsztaty z Jeanine El Khawand

Obowiązują zapisy, ograniczona ilość miejsc

[Інформація українською мовою нижче]

Zapraszamy na warsztaty dla młodzieży w wieku 12-16 lat z doświadczeniem migracyjnym / uchodźczym

Termin: Sobota 11.03 w godz. 10.00 – 14.00 oraz niedziela 12.03 w godz. 11.00 – 13.00
Zgłoszenia pod adresem: olga.curzydlo@sinfoniavarsovia.org
Warsztaty odbędą się w języku angielskim
Pobierz  kartę zgłoszenia i zgody
Pobierz
i zapoznaj się z regulaminem 

Przez 2 dni warsztatów z rysowniczką i projektantką Jeanine El Khawand uczestniczki i uczestnicy będą mogli poznać techniki rysowania komiksów i opowiadania przez nie historii.

Warsztaty będą przestrzenią do poznania związków muzyki oraz opowiadania i rysowania historii (visual storytelling), a także do eksperymentowania z rytmem i brzmieniem w komiksach. Podczas zajęć, przyjrzymy się temu, jak muzyka wpływa na nasze myśli i uczucia, a przez to – na sposób, w jaki rysujemy i opowiadamy historie.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem/fanką komiksów czy dopiero zaczynasz – zapraszamy wszystkich, bez względu na poziom umiejętności.

O artystce:

Jeanine El Khawand to artystka wizualna, ilustratorka i animatorka krążąca pomiędzy Bergen a Bejrutem. Posiada tytuł licencjatki sztuk pięknych z Uniwersytetu Libańskiego oraz tytuł magisterki sztuk wizualnych z Académie Libanaise des BeauxArts, gdzie wykładała później projektowanie postaci i podstawy animacji 2D.

Jeanine El Khawand zawsze używała rysunku jako sposobu na przetwarzanie świata, interesuje ją potencjał sztuki, komiksów i opowiadania historii jako narzędzi zmiany społecznej.

Jest laureatką ogólnokrajowego konkursu na serię pasków komiksowych (Stripseriekonkurransen 2020), a jej seria komiksów „The Good Innvandrer” drukowana była w norweskich gazetach, jak również w szwedzkich publikacjach.

Podczas warsztatów będziemy: 

  • analizować przykłady komiksów
  • poznawać elementy komiksu i rytmu
  • wykonywać ćwiczenia kreatywne
  • tworzyć własny jednostronicowy komiks

Będziemy poznawać techniki:

  • cieniowania i tuszowania (ołówek, tusz)
  • kolorowania komiksu (kredki, akwarele)

Cel:

Celem warsztatu jest przekazanie uczestnikom umiejętności opowiadania historii za pomocą rysunku oraz nauka przelania swoich pomysłów na swój unikalny jednostronicowy komiks. Podczas warsztatów będziemy badać związek muzyki i obrazu oraz ich oddziaływanie na emocje oraz przekładać odczucia na obrazy. Warsztaty to dopiero początek drogi, nauczymy się jak wykorzystać poznane techniki, aby tworzyć unikalne komiksy w domu!

W celu udziału w wydarzeniu, należy przynieść na warsztaty oryginał karty zgłoszenia wraz ze zgodą rodziców/opiekunów prawnych. Będziemy wdzięczni również za wyrażenie zgody na upublicznienie prac, które powstaną w trakcie warsztatów i zgodę na wykorzystanie wizerunku do celów dokumentacyjnych.

Pobierz kartę zgłoszenia i zgody
Pobierz
i zapoznaj się z regulaminem

 


Виразіть себе через комікс! Майстер-класи з Жанін Ель Хаванд

Запрошуємо на майстер-класи для української молоді 12-16 років з досвідом міграції/біженства

Протягом 2 днів майстер-класів з карикатуристкою і дизайнеркою Жанін Ель Хаванд учасники зможуть навчитися, як малювати комікси та розповідати ними історії.

Майстер-класи будуть простором для вивчення зв’язків між музикою та розповіданням і малюванням історій (visual storytelling), а також для експериментів із ритмом і звуком у коміксах. Під час занять ми розглянемо, як музика впливає на наші думки та емоції, а отже – на те, як ми малюємо та розповідаємо історії.

Незалежно від того, чи ви є фанатами коміксів, чи тільки початківцями – запрошуємо всіх, незалежно від рівня майстерності.

Майстер-класи проводитимуться англійською мовою.

Дата і місце:
Субота 11.03 год. 10.00 – 14.00 та неділя 12.03, год. 11.00 – 13.00
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, ul. Jana Zamoyskiego 20
Заявки можна надсилати за адресою: olga.curzydlo@sinfoniavarsovia.org
Реєстрація обов’язкова, кількість місць обмежена
Завантажити заявку та форму згоди на участь
Завантажити та ознайомитися з регламентом

Для участі у майстер-класах необхідно надати оригінал анкети та згоду батьків/опікунів на участь у майстер-класах. Будемо також вдячні за надання дозволу на опублікування створених під час майстер-класів робіт, а також дозволу на використання вашого зображення.

PARTNER
Ministerstwo Kultury i Nauki

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnejsprzyjającej integracji społecznej