Wydarzenie

WYDA
RZENIE

sobota

12.08.23

17:00
podwórko ul. Grochowska 282, Warszawa, Polska
Koncerty kameralne

Muzyka na podwórkach

WYKONAWCY
Karolina Gutowska skrzypce
Julia Iwanciw-Gąsior skrzypce, altówka
Mateusz Błaszczak wiolonczela
PROGRAM

Zoltán Kodály Intermezzo na trio smyczkowe [5’30]
Pēteris Vasks Summer Dances na dwoje skrzypiec (wybór) [12’]
Maurice Ravel
Rigaudon: Assez vif (cz. IV) z Le Tombeau de Couperin [4’]
Grażyna Bacewicz Kaprys polski na skrzypce solo [2’30]
Mieczysław Wajnberg Allegro (cz. I) z Tria smyczkowego op. 48 [5’]
Ernő Dohnányi Marcia. Allegro i Rondo (Finale). Allegro vivace (cz. I i V) z Serenady na trio smyczkowe C-dur op. 10 [6’30]

Tradycyjna muzyka Norwegii i Polski motywem przewodnim cyklu trzech wydarzeń muzycznych w Sinfonii Varsovii. W dniach 11–13 sierpnia poznamy ludowe inspiracje w muzyce klasycznej podczas jednej z Potańcówek na Grochowskiej oraz dwóch koncertów w nietypowych przestrzeniach.

11 sierpnia o godz. 19:00 przy muzyce w wykonaniu kapeli Napięcie będzie można nauczyć się tradycyjnych tańców polskich i norweskich. Gościem specjalnym koncertu będzie Gunnar Stubseid – wirtuoz gry na tradycyjnych skrzypcach norweskich.

W sobotę, 12 sierpnia o godz. 17:00 muzyka klasyczna na kocyku i leżaku! Do nietypowej lokalizacji jednego z kamionkowskich podwórek (ul. Grochowska 282) na koncert muzyki klasycznej zaprasza trio smyczkowe młodych muzyków Sinfonii Varsovii – Julia Iwanciw-Gąsior, Karolina Gutowska i Mateusz Błaszczak.

W koncercie finałowym weekendu – 13 sierpnia o godz. 17:00 w Sali Prób Sinfonii Varsovii przy Grochowskiej 272 – wystąpią połączone siły polsko-norweskie. Wspomniane trio uzupełnią skrzypek Laurens Weinhold oraz młody i utytułowany pianista Nikita Khnykin. Wśród nich niezwykłą postacią jest żywa legenda norweskich, tradycyjnych skrzypiec hardingfele – Gunnar Stubseid. 75-letni mistrz tego instrumentu wykona tradycyjne melodie, które stały się bezpośrednią inspiracją dla fortepianowego cyklu Slåtter op. 72 Edvarda Griega.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ministerstwo Kultury i Nauki

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnejsprzyjającej integracji społecznej